rynek01b

VII Chojnickie Noce Operetkowe

Kultura i sztuka
Termin: sobota, 12 sierpień 2017 20:00

Miejsce: Fosa Miejska  |  Miejscowość: Chojnice

Zapraszamy na siódmą edycję Chojnickich Nocy Operetkowych. Tym razem, z okazji Roku Kultury Węgierskiej w Polsce, rządzić będzie fascynująca muzyka węgierskich kompozytorów - na scenie przy pięknej chojnickiej fosie dzięki operetce Ferenca Lehara odbędziemy daleką podróż do Chin, pojawią się także znakomici śpiewacy z Węgier, soliści teatrów muzycznych w Budapeszcie, zabrzmią cymbały półfinalistki programu "Mam talent", Ani Brody, oraz pełne energii melodie o węgierskim charakterze w wykonaniu Orkiestry im. Johanna Straussa. Nie może Państwa zabraknąć!

http://www.chojnickienoceoperetkowe.pl/

Oto program festiwalu:

Sobota, 12.08.2017 godz. 20.00
„Kraina Uśmiechu”

„Kraina uśmiechu” Ferenca Lehára jednocześnie wzrusza i bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Wszystkie niemal arie i duety pochodzące z tej olśniewającej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, to stąd pochodzą m.in.: Twoim jest serce me..., Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram... Tutaj też zderzają się dwa wielobarwne światy, dwie fascynujące kultury, libretto opowiada bowiem o wzruszającej miłości między hrabianką Lizą a chińskim księciem Sou Chongiem. Czy sprostają różnicom tradycji i kultury? Warto się przekonać!

Wystąpi teatr ARTE CREATURA w składzie:

Jarosław Wewióra - Sou Czong
Natalia Piechowiak - Liza
Magdalena Gamrot - Mi
Łukasz Ratajczak - Gustav
Adam Żaak - Hrabia Pottenstein, Czang
Magdalena Czarnecka - Fifi
Edyta Nowicka - Koko
Jakub Bergel - Baron, Pipi

reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
kostiumy: Dorota Wewióra
produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra

Marek Kudra – dyrygent
Orkiestra im. Johanna Straussa

Niedziela, 13.08.2017 godz. 20.00
„WĘGIERSKA GALA OPERETKOWA”

Do końca 2017 roku trwa w Polsce Rok Kultury Węgierskiej, który należy odpowiednio uczcić! Węgierska Gala Operetkowa odbędzie się z udziałem wspaniałych węgierskich i polskich śpiewaków, którzy opowiedzą, jak to jest w „Budapescie" oraz zapoznają widzów z jednym z najsłynniejszych i najbardziej dowcipnych węgierskich kompozytorów jakim był Imre Kálmán. Orkiestra im. Johanna Straussa zasiądzie za to „Przy Tokaju" (G. Edelmann), krzyknie „Eljen a Magyar" (J. Strauss), zaprezentuje „Tańce węgierskie"(J. Brahms), a całości doda uroku niepowtarzalne brzmienie cymbałów w wykonaniu półfinalistki programu „Mam talent", Ani Brody. Nie zabraknie także kilku anegdot ze strony Emilii i Marka Czekałów, którzy doprawią ten muzyczny gulasz ciekawymi i dowcipnymi smakami!

Słuchacze na czas koncertu znajdą się w zupełnie innym świecie, skąd nie będą mieli ochoty wracać! Przeniosą się do bajecznych, zielonych Węgier o smaku pysznego wina!

Wykonawcy:

Helga Nánási - sopran (Węgry)
Marcela Wierzbicka - sopran
Boldizsár László - tenor (Węgry)
Paweł Krasulak - tenor

Ania Broda - cymbały
(półfinalistka programu „Mam talent”)
Emilia Czekała - prowadzenie
Marek Czekała – dyrygent
Orkiestra im. Johanna Straussa
 
Wstęp bezpłatny.

 

Adres
Grobelna, 89-620 Chojnice

 

Mapa


 

Terminy


  • niedziela, 13 sierpień 2017 20:00
  • sobota, 12 sierpień 2017 20:00

Wspierane przez iCagenda

 

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji